Bazénová chemie a testery

PoolPlast Vám  doporučuje tyto přípravky. Jejich prodej nezabezpečujeme, ale rádi Vám s jejich volbou poradíme.

pH přípravky

Základní přípravek na údržbu bazénové vody.

 

pH + 4,5kg 1 kg = 62,2 Kč 280 Kč koupit
pH - 4,5kg 1 kg = 84,4 Kč 380 Kč koupit

 

Chlorové přípravky

Multifunkční tablety 5v1

Tablety zajišťující dezinfekci, vločkování, likvidace řas, stabilizaci pH a projasnění vody. Dávkování: Pro 20-30m3 vody v bazénu se používá jedna tableta. Toto množství postačuje pro udržení potřebné hodnoty koncentrace volného chloru (0,3-0,5mg/l) na 5-10 dní v závislosti na faktorech ovlivňující množství chloru v bazénové vodě.

 

Chlór šok

Rychlorozpustný granulát s obsahem 56% aktivního chloru pro rychlé nachlorování vody při extrémních podmínkách nebo na začátku sezóny. Dávkování: Při šokovém nachlorování se dávkuje 40-80g přípravku na 10m3 vody. Přípravek je vhodné nejprve rozpustit v cca 1 litru vody a nalít do nejhlubší části bazénu při zapnuté filtraci.

 

Algicidní přípravky

Tekutý přípravek proti vodným řasám. Ničí všechny druhy řas vyskytujících se v bazénech. Má bakteriostatické účinky proti některým patogenním bakteriálním kmenům. Dávkování: První týden přidáváme 150-200ml přípravku na 10m3 vody. Při běžném provozu pak 100-150ml. Při náhlém vzniku nežádoucích řas pak 300-400ml.

 

Flokulační přípravky

Tekutý flokulační přípravek pro vyvločkování nečistot při zakalení. Přípravek vyvločkuje jemné částečky tvořící zákal vody. Jejich shluknutím vytváří vločky, které se pak snadno zachytí ve filtraci, nebo klesnou ke dnu bazénu, odkud je lehce odstraníte vysavačem nečistot.

 

 

Doplňkové přípravky

Chlór stabilizátor Profipool

Zabraňuje rychlému rozkladu chlóru slunečním zářením. Dávkuje se do nově napuštěného bazénu před začátkem sezóny pro snížení spotřeby chlóru během léta.

 

Stabilizátor tvrdosti

Přípravek k inhibici tvrdosti a minerálních zabarvení vody. Brání tvorbě usazenin na stěnách a dně bazénu. Dávkování: Prvotní dávka činí 250ml na 10m3 vody. Pokud je voda velmi tvrdá, dávkujte 500ml na 10m3vody. Pro odstranění již vzniklých zabarvení nebo zákalů, dávkujte vždy 500ml na 10m3 vody.

 

Testery

Digitální tester aguachech

Určeno pro rychlé a přesné digitální výsledky-měří volný chlor/brom, pH, celkovou alkalitu, sada obsahuje 25 proužků.

Testovací souprava kapičková

Testovací souprava pro kontrolu Ph a CL

 

Digitální tester aquacheck 2 150 Kč koupit
Kapičková testovací souprava 350 Kč koupit

 

Zazimování

Zazimovací směs 1l

Přípravek pro úpravu vody po ukončení sezóny. Zamezuje růstu řas a vzniku minerálních zákalů běhen zimní přestávky. Díky svým vlastnostem značně ulehčí jarní čištění bazénu.

 

Diletační plováky

Zimní dilatační plovák pro ochranu bazénu před ledem.Dilatační plováky se napojí za sebe a vloží napříč bazénem. Ve spodní části jsou plováky zatížené pískem, aby byly částečně ponořené. V případě mrazů, kdy hladina bazénu zamrzá, se pak led rozpíná do plováku a nepoškozuje stěny bazénu. Plováky jsou vhodné pro všechny typy i tvary bazénů. Délka plováku je 0,5 m.

Zazimovací směs 1l 250 Kč
Diletační plovák 0,5m 195 Kč koupit

V případě zájmu o bazénovou chemii a tester nás neváhejte kontaktovat, rádi Vám pomůžeme, poradíme. Bazénovou chemii ale neprodáváme.