Moderní trendy

Tvar, rozměr a barva bazénu

 

Moderní trendy

Doba, kde se v českých zahradách objevovali jen modré kruhové nebo oválné bazény s plastovou lemovou trubicí je za námi.

Poslední roky se budují jen hranaté bazény. Tyto bazény mají svou výhodu hlavně na ukončení jakoukoliv povrchovou úpravou kolem bazénu.

Nejoblíbenější variantou je zakončení hlinikovým lemem.

Mezi nejčastější rozměry patří 6x3 7x3, 8x3,5.

 

Moderní trendy

V poslední době jsou oblíbené dlouhé a úzké bazény 9x3,5m nebo 10x3,5m.

Modré bazény byly vždy nejvíce prodávanými bazény!!! To se změnilo. Jestlipak víte jaké bazény jsou na obrázcích. Bílé!! Bílý bazén se při napuštění vodou zbarví do podobné barvy jako moře v karibiku nebo nejhezčí pláže na řeckých ostrovech Corfu nebo Zakynthos.

Výhoda bílého bazénu je stálobarevnost i po 15 letech si můžete být jistí , že na bazéně nebudou barevné skvrny a nebude docházet k blednutí materiálu.

Šedé bazény připomínající nerezové bazény jsou každým rokem častější.

Doporučujeme k bazénům pořídit ukončovací hliníkový lem.

 

Trendem u zazimování bazénu je nevypouštět vodu. Proto nabízíme jednostranné přelivy, které jsou konstruované, tak aby vyhovolvaly těmto požadavkům. Trysky, světla jsou umístěne u dna bazénu, tak aby nepromrzly přes zimu. Hned za bazénem je retenční nádoba s šachtou. Pokud je příslušenství umístěné nad hladinou (např. v domečku), tak je potřeba vodu z potrubí a bazén odpustit.

 

Moderní trendy
Moderní trendy
Moderní trendy

 


Zastřešení bazénu

 

Zastřešení bazénu už není jen nevzhledný „skleník“ na zahradě. Místo standardního dutinkového polykarbonátu se čím dál častěji používá plný polykarbonát „PK4“, který dodává celému zastřešení jiný vzhled.

 

Mezi nejoblíbenější typy zastřešení patří

Klasik
Klasik
Elegance
Elegance
Madeira
Madeira
Klasik Oblique
Klasik Oblique

 


Lamelové zakrytí bazénu

 

Lamelové zakrytí, které se nejčastěji používá na jihu si nachází čím dál víc zákazníku i ve středu Evropy.

Lamelové zakrytí
Lamelové zakrytí

 


Hliníkové pergoly

 

Dřevěné pergoly už nahradily hlinikové pergoly, které jsou cenově velmi dostupné. Tyto pergoly lze zaslat kurýrní službou jako balík a montáž si může zákazník provést svépomocí.

Hitem posledních let jsou bioklimatické pergoly, které mohou být jako volně stojící nebo součásti domu. Tyto pergoly mají vrchní střechu z lamel které lze natočit motorem přes tlačítko nebo dálkové ovládaní tak ať jde přes ně vzduch nebo zavřít aby přes ně neprošla ani kapka deště. Boky bioklimatických pergol jsou osazeny stínící látkou na motorové ovládaní. Lze si doobjednat skleněné posuvné dveře.

 

Bioklimatická pergola