Průběžné mechanické čištění bazénu

Do bazénu vstupují různě mastné látky (z opalovacího krému) a nečistoty jako hmyz, prach, popílek, písek, pyl, listy, kamínky, vodní kámen a kovy. Je důležité pravidelně tyto nečistoty mechanicky odstraňovat tyto nečistoty podporující mikroorganismy, zákal a řasy. Úprava vody dále nebude, tak pracná, náročná, a drahá (tím i menší spotřeba chemie), pokud budeme bazén pravidelně mechanicky čistit. Pravidelně provádějte tyto úkony:

Odstranění plavoucích nečistot

Nečistoty zůstávající na hladině nebo volně plavoucí ve vodě (vlasy, mrtvý hmyz, listy, atd.) vybírejte denně pomocí síťek.

Čištění dna bazénu

Nečistoty, které jsou těžké a klesnou ke dnu je potřebné odsát, např.: automatickými či poloautomatickými vysavači. Mluvíme o nečistotách jako písek, kamínky, listy nebo kovy. Kovy je vhodné odstraňovat použitím ornamentního magnetu. Tento úkon provádíme dle potřeby, minimálně však dvakrát týdně.

Čištění stěn bazénu

V průběhu používání bazénu se na stěnách pernamentně usazují nečistoty jako pyl, prach, vodní kámen.  Intenzivně se usazuje na stěně tzv. mastná linka na úrovni hladiny. Pro odstranění nedoporučujeme používat běžné domácí saponáty, které mohou znehodnotit kvalitu vody. Doporučujeme využit produkty jako gelový čistič nebo produkt proti vodnímu kameni. Mastnou linku čistíme následně, tak že nejprve odpustíme vodu cca 10 cm pod linkou a aplikujeme uvedené přípravky dle nečistot.

 

Pravidelně pročišťujeme filtraci

Péče o filtraci:

  • první hrubý filtr ve skimmeru vyčistíme
  • vlasový filtr před čerpadlem vyčistíme
  • zkontrolujeme vzduchotěsnost potrubí a zda jsou spoje řádně dotaženy
  • přesvědčíme se, jestli je čerpadlo plné vody, kulové ventily (trysky,gule,skimmer)
  • otevřeme do plna, 6-ti cestný ventil do polohy Filtrace
  • kontrola tlaku ve filtrační nádobě- proplach

No Comments Yet.

Leave Your Reply