Údržba bazénu

Křišťálově čistá voda je přáním každého majitele bazénu. Firma PoolPlast vytvořila tento dokument, aby vám pomohla spočinout od starosti všedních dnů, relaxovat a užít si zábavy právě v jemně jiskřivé a průzračné vodě.

Proto, abychom se mohli koupat v takové vodě, je nutné splnit základní podmínku, a to zamezit rozmnožení řas a různých mikroorganismů ve vodě. Úpravu vody musí zahrnovat dva základní chemické procesy dezinfekce a oxidace.

Dezinfekce je proces, kdy dochází k usmrcení bakterií. Dezinfekce má mít tzv.: reziduální účinek, to že její účinnost musí přetrvávat po co nejdelší dobu. Dále musíme zajistit navazující proces a to je silný oxidační účinek, kdy dojde ke spálení, k rozkladu všech organických zbytků.

Tohoto nejjednodušeji dosáhneme správnou volbou zařízení na úpravu vody. Avšak v nejteplejších dnech může nastat situace, kdy bude zapotřebí využít bazénové chemie. Úprava vody se řídí podle hygienických pravidel daných vyhláškou č. 135/2004 Sb. V tomto dokumenty naleznete, jak postupovat s úpravou vody, co kontrolovat a nejběžnější problémy s bazénovou vodou. Také jak postupovat při běžné úpravě vody.

Tento dokument slouží převážně pro naše zákazníky, a proto je dále obohacen o plno praktických rad a postupů (při zazimování, pro první spouštění a o starost bazénu během dovolené). Všechny uvedené technologie a dezinfekční prostředky naleznete na našich webových stránkách www.poolplast.cz v sekci bazénové příslušenství.

Je také potřeba říct, že u nejlépe udržovaných bazénu mohou vzniknout problémy. V jakémkoliv případě s problémem s vodou a také s vašimi novými zkušenosti a postřehy nás prosím informujte na naší emailové adrese: servis@poolplast.cz

Přejeme vám hodně příjemných chvil strávených ve vašem bazénu s průzračně čistou vodou.

No Comments Yet.

Leave Your Reply